Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 0-3 της ΑΕ Λεμεσού στο δεύτερο φιλικό επί κυπριακού εδάφους στο πλαίσιο της προετοιμασίας ενόψει της επανέναρξης των αγωνιστικών υποχρεώσεων μετά το τέλος του Μουντιάλ 2022.

Ο Δικέφαλος απέδωσε για άλλο ένα παιχνίδι όμορφο ποδόσφαιρο και πέτυχε τρία τέρματα με άψογες συνεργασίες μεταξύ των παικτών του.

Ο Αουγκούστο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό μετά από εξαιρετική ενέργεια του Σάστρε που άδειασε τον αντίπαλό του.

Το 2-0 ήταν στο 32ο λεπτό από τον Ολιβέιρα που με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Νάρεϊ.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ που σκόραρε και πάλι περνώντας τη μπάλα πάνω από τον αντίπαλο πορτιέρο.

Δείτε στο παραπάνω βίντεο τις καλύτερες φάσεις καθώς και τα γκολ της αναμέτρησης.