ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Ο ΠΑΟΚ πέτυχε σπουδαία νίκη με ανατροπή στην ανατροπή επί της ΑΕΚ με 3-2 και είναι ακόμα ζωντανός στο κυνήγι του πρωταθλήματος.

Ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και ο Γιάννης Κωνσταντέλιας άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από εκπληκτική κυκλοφορία της μπάλας.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Πινέδα να κάνει το 1-1 στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου ήταν καλύτεροι στο δεύτερο μέρος, όμως κόντρα στη ροή του αγώνα η ΑΕΚ μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Βίντα στο 75′.

Ο «Ντέλιας» χτυπησε και δεύτερη φορά και έξι λεπτά αργότερα σκόραρε ξανά φέρνοντας και πάλι το ματς στα ίσια (2-2).

Το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε ο Ζοάν Σάστρε στο 90′ με ένα τρομερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, νικώντας τον Αθανασιάδη και χαρίζοντας ένα τρίποντο που μπορεί να είναι κομβικό για τη συνέχεια.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης…

ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΓΚΟΛ: Κόρνερ στο 90′, κάνουμε 3-2 να τους στείλουμε εκεί που πρέπει!