Αυστριακή υπόθεση ήταν το πρώτο φιλικό του ΠΑΟΚ, ο οποίος κέρδισε με 2-1 την ΑΕΚ Λάρνακας, αποδίδοντας όμορφο ποδόσφαιρο.

Ο Στέφαν Σβαμπ ήταν ιδιαίτερα δραστήριος και είχε συμμετοχή και στα δύο τέρματα, σκοράροντας στο 28ο λεπτό, μετά από φάση που ο ίδιος δημιούργησε με εκπληκτική μπαλιά, στέλνοντας στη συνέχεια με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα.

Δέκα λεπτά αργότερα, ήταν αυτός που με όμορφη πάσα έστρωσε στον Τόμας Μουργκ ο οποίος έκανε το 2-0 για τους «ασπρόμαυρους».

Οι Κύπριοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να σκοράρουν στο 52ο λεπτό, με τον Καμπρέρα να εκμεταλλεύεται τη λάθος έξοδο του νέου πορτιέρο του Δικεφάλου.

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ Λάρνακας: Δείτε παραπάνω τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ του φιλικού