Ο ΠΑΟΚ πέτυχε σπουδαία νίκη με 4-1 επί του Παναθηναϊκού και θέλει τη νίκη μέσα στο «Κλ. Βικελίδης» ώστε να φτάσει στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ένα απίστευτο γεγονός συνέβη κόντρα στους Πράσινους, αφού όποιος παίκτης έπαιρνε το περιβραχιόνιο, κατάφερνε λίγο αργότερα να σκοράρει.

Το ματς ξεκίνησε με τον Τάισον ως αρχηγό, με τον Βραζιλιάνο να ξεκλειδώνει την αντίπαλη άμυνα στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 66′ παραχώρησε τη θέση του στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς δίνοντας και το περιβραχιόνιο, με τον Σέρβο έξι λεπτά αργότερα να σκοράρει από την άσπρη βούλα κάνοντας το 2-0.

Στο 81′ πέρασε ως αλλαγή ο Αντρέ Βιεϊρίνια στη θέση του Κιρίλ Ντεσπόντοφ, με τον Ζίβκοβιτς, όπως είναι λογικό, να του το παραχωρεί.

Ο «Capitano» δεν άργησε να βάλει τη δική του υπογραφή στην νίκη του Δικεφάλου, αφού πέτυχε ένα φανταστικό τέρμα στο 89ο λεπτό, κάνοντας το 3-1 και κλειδώνοντας την υπόθεση νίκη.

Τρία στα τρία για τους… captains, σε ένα περιστατικό που σίγουρα σπάνιο συμβαίνει.

Δείτε στο παραπάνω βίντεο τα γκολ των αρχηγών του Δικεφάλου…