Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με το εμφατικό 4-2 της Ελσίνκι, κλείνοντας έτσι με ιστορικό ρεκόρ το κεφάλαιο των ομίλων του Europa Conference League.

Κι αυτό, αφού έγινε η πρώτη ελληνική ομάδα που καταφέρνει να φτάσει τους 16 βαθμούς σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης, έχοντας μόλις μία ισοπαλία, αυτή κόντρα στην Αμπερντίν.

Ο Ραντούλοβιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 6ο λεπτό, με τον Δικέφαλο να βρίσκει απάντηση με «βολίδα» του Οζντόεφ στο 37′.

Ο Κωνσταντέλιας με όμορφο σουτ έκανε την ολική ανατροπή στο 47ο λεπτό, ενώ στο 53′ ο Τοΐβιο με αυτογκόλ μετά από σουτ του Μιχαηλίδη έκανε το 3-1.

Ο Μουργκ δέκα λεπτά μετά την είσοδό του σκόραρε και αυτός, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην «ασπρόμαυρη» νίκη.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Χετεμαϊ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.