Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην επανέναρξη της Super League, φεύγοντας με το διπλό από το Αγρίνιο επικρατώντας με 0-2 του Παναιτωλικού.

Χωρίς να πιάσει τη μέγιστη απόδοση, έκανε αυτό που πρέπει και με όμορφο, κατά διαστήματα, ποδόσφαιρο, πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Νάρεϊ με εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Ολιβέιρα ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Στο 86′ ο Ντόουγκλας Αουγκούστο έκλεψε τη μπάλα, άλλαξε με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ο οποίος με τη σειρά του έβγαλε τον Βραζιλιάνο μόνο απέναντι στο αντίπαλο τέρμα και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Ανέστη και έκανε το 0-2 «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Στα αξιοσημείωτα είναι και η τρομερή απόκρουση στου Κοτάρσκι στο 57ο λεπτό μετά το σουτ του Μάρτενσον, όπου στην εξέλιξη της φάσεις ο Καρέλης δεν κατάφερε προ κενής εστίας να σκοράρει.

Δείτε τα γκολ αλλά και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης στο παραπάνω βίντεο…