Βόλος – ΠΑΟΚ: Ο ΠΑΟΚ πετούσε «φωτιές» και στον Βόλο και με το ευρύ 1-5 πήρε ακόμα τρεις βαθμούς και συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League.

Ο Δικέφαλος πέτυχε πανέμορφα τέρματα, με τον Ντεσπόντοφ να κάνει την αρχή στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Μουργκ ήταν αυτός που επέστρεψε στα τέρματα και διπλασίασε τα γκολ των «ασπρόμαυρων» στο 45+1′, εκμεταλλευόμενος λάθος της αντίπαλη άμυνας.

Οι «ασπρόμαυροι» δεν σταμάτησαν εκεί, με τον Ντεσπόντοφ να πετυχαίνει ακόμα ένα εκπληκτικό τέρμα στο 51ο λεπτό, ενώ ο Ντέλετιτς απάντησε στο 58′, μειώνοντας σε 1-3.

Τάισον και Τζίμας ήταν αυτοί που πρόσθεσαν το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερ και διαμόρφωσαν το τελικό 1-5.